512 GB microSD karta mieri do predaja

0 1544

Na veľtrhu Comuptex 2015 v Taiwanskom Taipei bola príslušnými novinármi objavená veľmi zaujímavá novinka. SD karta s kapacitou až 512 GB.

Výrobca Microdia nie je u nás príliš známy, no v Ázii patrí medzi tých populárnejších. Zaoberá sa najmä rôznymi typmi úložísk, napríklad USB kľúče, SSD disky, alebo pamäťové karty. A práve pri nich ukázal veľký pokrok. Po 256 GB kúsku totiž spoločnosť predstavila microSD kartu s kapacitou až 512 GB.

Aj keď štandard SDXC, respektíve microSDXC počíta s kapacitou kariet až do 2048 GB, doteraz najväčšie mali kapacitu iba 256 GB. Dôvodom sú samozrejme technologické obmedzenia. Karta Microdia Xtra Elite 512 GB však prichádza z doteraz najväčšou veľkosťou a nejedná sa iba o ukážku, ale reálny štart predaja. Cena je stanovená na 1000 USD. V nej samozrejme nie je zahrnuté prípadné clo a dať.

Na kartu sa zapisujú dáta rýchlosťou do 300 Mbps a podporovaný je štandard Secure Digital 4.0.

Zľavnené produkty v sekcii Pamäťové karty

Aj keď niekomu môže takáto kapacita pripadať nezmyselne veľká, nie je to tak. Určite ju ocenia majitelia notebookov s SSD diskami, ktorí takto budú môcť nosiť až 512 GB dokumentov, fotografií, alebo iného multimediálneho obsahu všade so sebou, rovnaká situácia je aj pri tabletoch.
Primárnou cieľovou skupinou sú však profesionálni fotografi a filmári. Do kamier už nebude potrebné dávať dve, respektíve štyri pamäťové karty na natočenie niekoľko desiatok minút záberov v 4K, bude stačiť jedna.