64-bitové osemjadro od HTC príde 4. septembra

0 1673

Spoločnosť HTC uverejnila na sociálnej sieti weibo obrázok svojho nového smartfónu. Ten bude disponovať obrovským výkonom.

Bude ho totiž poháňať nový procesor od Qualcomm. Ten bude mať osem jadier Cortex-A53. Ide o nový typ jadra, ktorý má nahradiť doteraz veľmi populárne Cortex-A7. V procesore sa tiež nachádza grafický čip Adreno 405. Ten má taktiež ponúknuť vysoký grafický výkon, no pri nižšej spotrebe a pri nižšom prehrievaní. Architektúra bude 64-bitová.

Novinka bude mať pravdepodobne označenie Desire 820. Na sociálnej sieti sa HTC taktiež chváli, v čom všetkom bolo prvé. Prvý Android smartfón, prvý smartfón so 4G, ale tiež 1080p a f/2.0 fotoaparát. Teraz má prísť prvý smartfón s uź spomenutým procesorom. Informáciu na rovnakej sociálnej sieti, weibo, potvrdila aj spoločnosť Qualcomm.

Desire 820 však podľa všetkého nebude predražený tak, ako napríklad HTC One, alebo vlajkové lode iných operátorov. Smartfóny Desire totiž patria do strednej, respektíve vyššej strednej triedy, čomu zodpovedá aj cena. Podľa nás by nemala prekročiť hranicu 349 USD bez DPH a colných poplatkov.