Ďalší rekord iPhone 6 – 10 miliónov predaných kusov

0 1263

Spoločnosť Apple oznámila ďalší rekord. Po obrovských predobjednávkach, ktoré dosiahli hranicu štyroch miliónov kusov za 24 hodín tu máme desať miliónov predaných kusov počas prvého víkendu predaja.

Desať miliónov je prekonanie rekordu z predošlého roka. Vtedy sa totiž predalo približne deväť miliónov iPhone 5S a iPhone 5C. Už tradične spoločnosť Apple neuvádza, ktorý model bol predávaní viac, či iPhone 6, alebo jeho väčšia verzia s prívlastkom Plus.

Stále sa pri tom jedná o nedostatkový tovar a je pravdepodobné, že ak by bolo v predajniach viac zásob, predaje by boli ešte vyššie. iPhone 6 a iPhone 6 Plus je momentálne dostupný iba vo vybraných krajinách. Konkrétne sú to USA, Kanada, Austrália, Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko, Japonsko, čínsky Hongkong, Portoriko a Singapur.

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od
Porovnať ceny >>

Apple Iphone 6 Plus 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od
Porovnať ceny >>

V piatok, 26. septembra sa začne predaj v ďalších dvadsiatich krajinách. Ide o susedné Rakúsko, Belgicko, Švédsko, Švajčiarsko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko, Holandsko, Dánsko, Írsko, Nórsko, Luxembursko, Fínsko, Rusko, Nový Zéland, Taiwan, Spojené Arabské Emiráty a Turecko.

Apple pripomína, že do konca roka chce predávať v 115 krajinách po celom svete. Medzi nimi by malo byť aj Slovensko. Podľa dostupných informácií by mal predaj odštartovať v v októbri alebo novembri.