Dropbox zásadne zvyšuje kapacitu

0 1525

Cloudové úložisko sa nechalo zatiahnuť do konkurenčného boja Microsoftu a Google. Platiacim zákazníkom zvýši kapacitu až desaťnásobne. Pribudlo tiež niekoľko noviniek.

Dropbox Pro je platená verzia Dropboxu pre jednotlivých používateľov. Doteraz boli k dispozícii tri kapacity a to 100 GB, 200GB a 500GB. Teraz sa však ponuka zjednoduší. K dispozícii bude iba kapacita, a to 1 TB (1000GB ako Dropbox uvádza). Tá je za cenu 9.99 Eur mesačne, teda za rovnaký peniaz, ako predtým 100 GB. Všetci súčasní zákazníci dostanú novú kapacitu v priebehu týchto dní.

Zákazníci navyše získajú niekoľko dôležitých zmien. Prvou je zaheslovanie zdieľaných dokumentov. Dropbox jednoducho ďalších používateľov nepustí k obsahu súboru bez zadania hesla. Rovnako je tiež možné vytvoriť priečinky, ale aj súbory, ktoré sú dostupné iba na čítanie. Pokiaľ zdieľate súbory cez URL adresu, môžete nastaviť, kedy vyprší platnosť. Tým pádom už nie je potrebné myslieť na to, s kým daný priečinok zdieľate. Nastavíte čas napríklad 2 týždne a potom má príjemca smolu.
Poslednou, ale taktiež veľkou zmenou je totálne zmazanie súborov pri unlinku zariadenia. Služba je veľmi užitočná napríklad pri krádeži notebooku. Ak spravíte Unlink zariadenia a dáte vymazať súbory, ihneď po pripojení na internet sa z neho odstránia a vy sa už nemusíte báť.
Zmena prišla iba niekoľko dní po pomerne veľkej aktualizácii klienta pre operačný systém Android, o ktorej sme informovali.

Škoda, že nie je možné mať celý priečinok Dropbox pod heslom. Nie je potrebné ho zadávať vždy pri ich prechádzaní. Úplne by stačilo vždy pri prvom prihlásení sa do používateľského konta. Ak by bolo heslo zadané nesprávne niekoľko krát, spravil by sa unlink notebooku a súbory by sa z neho vymazali. Táto služba je našťastie dostupná na smartfónoch.