GOG začína s predajom filmov

0 1992

Najväčší konkurent Valve a ich Steamu, platforma GoG začína s predajom filmov a seriálov. Všetky sú bez DRM.

To znamená, že filmy je po zakúpení možné ľubovoľne kopírovať a prehrávať na zariadeniach, ktoré majú podporu daného kodeku. Vo väčšine prípadov ide o MP4. Filmy sú dostupné zatiaľ iba v angličtine, časom majú pribudnúť titulky. K dispozícii je aj stream cez web.
Rozlíšenie je buď FullHD, teda 1080p, ale tiež 720p a 576p. Záleží na vás a vašej rýchlosti internetu. V súčasnosti sú dva filmy zdarma, ostatné v cene 4.49 Eur, pričom pri piatich je cena akciová, respektíve uvádzacia. Celkovo je v ponuke 21 filmov, no majú pribúdať ďalšie. Momentálne sa vo väčšine prípadov jedná o dokumenty, respektíve o diela od alternatívnych tvorcov.

Pripomeňme, že služba GoG.com začínala ako GoodOldGames, kde bolo možné bezplatne, alebo za minimálny poplatok stiahnuť klasické staré herné tituly ako napríklad Prehistorik, Tyrian 2000, alebo Leví kráľ.
Neskôr GoG prešlo transformáciou a teraz ponúka hry bez DRM ochrany a ide o významného konkurenta Steamu. O tom sme nedávno písali, taktiež v súvislosti predaja filmov a seriálov.