Hackeri napadli Sony, Microsoft, Blizzard aj Riot

0 2247

Hackerská skupina Lizard Squad sa naozaj činí. Od piatka totiž prebiehali útoky na Blizzard, Riot, Microsoft, no najhoršie dopadla spoločnosť Sony.

Aktualizácia 26.8.2014 o 21:10: Od zhruba 20:00 nášho času má PlayStation Network opätovné problémy.
Pôvodný článok:
Prvý útok bol smerovaný na asociáciu ALS, ktorá sa v posledných týždňoch preslávila vďaka virálu Ice Bucket Challenge.
O niekoľko hodín už bola pod paľbou hra Guild Wars 2. Následne mal problémy systém Xbox Live, Leaguage of Legends. Keď končil útok na Xbox Live, začínal sa ďalší na Battle.net a jeho naviazané hry a služby od Blizzardu. Hráčí pripojení vo World of Warcraft, alebo Diablo III zaznamenávali menšie lagy, no nanovo sa pripojiť bolo takmer nemožné.

Najhoršie však dopadla spoločnosť Sony, na ktorú bola smerovaná najväčšia sila. Služba PlayStation Network bola niekoľko hodín nedostupná, respektíve dostupná no s veľmi veľkou odozvou a výpadkami.
Ďalšia služba s názvom Sony Online Entertainment mala taktiež výpadky a zaznamenávala množstvo problémov.
Problém sa podarilo vyriešiť až dnes v skorých ranných hodinách nášho času. Spoločnosť Sony tvrdí, že k úniku osobných údajov neprišlo, Blizzard ani Microsoft o úniku neinformovali, je teda pravdepodobné, že incident ešte prešetrujú.

Lizard Squad taktiež na svojom Twitter účte informovali, že len American Airlines číslo 362 má na palube bombu. Lietadlo muselo núdzovo pristáť. V tomto lietadle sedel aj prezident Sony Online Entertainment, John Smedley. Incident už prešetruje FBI.