HP testuje netbook novej generácie za 199USD

0 1614

Len včera sme písali o netbookoch novej generácie, ktoré budú v porovnaní so svojimi predchodcami minimálne o triedu lepšie a teraz sa objavili správy, podľa ktorých HP finišuje s testami svojho nového modelu, ktorý by mal byť čoskoro v predaji.

Ide o priameho konkurenta Chromebookom. Pôsobivá je najme cena, len 199 USD bez daní a cla. V cene je zahrnutá aj cena Windows 8.1. U nás je možné predpokladať veľkoobchodnú cenu do 200 Eur bez DPH. Za svoje peniaze dostanete dobre vyzerajúci notebook so 14 palcovou uhlopriečkou displeja a rozlíšením HD Ready, teda 1366 x 768 pixelov.

O výkon sa stará procesor AMD A4 Micro-6400T. Ten má až štyri jadrá a štandardnú frekvenciu 1 GHz, pri turbe je to 1.6 GHz. Spotreba je minimálna, len 4,5 Wattu pri záťaži, pričom štandardne by nemala prekročiť hranicu 3,66 Wattu. V procesore je tiež integrovaná grafická karta Radeon R3 s frekvenciou 350 MHz.
RAM má kapacitu 2GB a jedná sa o úspornú verziu DDR3L. Pre operačný systém a programy poslúži 32GB vnútorná pamäť typu eMMC, pričom ju bude možné rozšíriť cez SD karty s maximálnou kapacitou 64GB.
Bezdrôtovo komunikovať budete môcť cez WiFi 802.11 b/g/n a BlueTooth 4.0. Inak je k dispozícii HDMI výstup, jeden USB 3.0 port a dva vo verzii 2.0, HD webkamera a na túto cenovú kategóriu nevídané štyri reproduktory s technológiou Beast Audio. Audio in/out jack je kombinovaný. Batéria má kapacitu 32Wh a je trojčlánková.

Drahší model bude disponovať 64GB vnútornou pamäťou a pravdepodobne aj výkonnejším procesorom.

Spolu s notebookom, respektíve netbookom novej generácie získate aj 100GB priestoru v Microsoft OneDrive. Naň je prepojený aj webový Office a freemailové konto na Outlook.com.