HTC One už aj s Windows Phone

0 1902

Vlajková loď spoločnosti HTC, smartfón s názvom One už nebude iba s operačným systémom Android. Teraz prichádza aj s Windows Phone.

HTC One for Windows Phone je hardvérovo totožný s HTC One. Ponúka Štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s pracovnou frekvenciou 2.3 GHz, 2 GB RAM, 32GB vnútornú pamäť, podporu microSD kariet s kapacitou až 128 GB, duálnu kameru s technológiou Ultrapixel a prednú 5 MPx. Samozrejmosťou sú tiež predné stereo reproduktory a predná kamera s 5 MPx rozlíšením. Kapacita batérie je taktiež rovnaká, 2600 mAh. Päťpalcový displej má Full HD rozlíšenie, teda 1080p.
Dokonca sa na smartfóne nenachádza ani hardvérová spúšť fotoaparátu. Tlačidlá sú taktiež softvérové. Zákazník si teda iba vyberie, či chce operačný systém Android, alebo Windows Phone.
K smartfónu bude možné zakúpiť aj inteligentný kryt displeja a ďalšie doplnky, ktorých podpora pribudne s aktualizáciou GDR 1, ktorej sme sa nedávno venovali.

Zaujímavé je porovnanie výdrže batérie. Keďže sa jedná o totožný hardvér, tak sú konečne k dispozícii relevantné údaje. V Stand by móde uvádza HTC 12 dní pri Androide, pri Windows Phone je to až 15 a pol dňa. Pri záťaži je rozdiel až deväť hodín. Teda 21 hodín pri Windows Phone, oproti 12,2 s Androidom.

Žiaľ, v Európe sa HTC One for Windows Phone zatiaľ nepredáva. Od včera je exkluzívne dostupný u amerického operátora Verizon. U konkurenčných operátorov bude zariadenie dostupné už čoskoro, ako prvý by mal novinku ponúknuť operátor AT&T.
Keďže smartfón spĺňa aj európske GSM štandardy, predpokladáme jeho príchod ešte pred Vianocami.

Pre HTC je táto novinka dôležitá. Najmä preto, že vývoj a ani príprava tovární nič nestoja. Zmenil sa iba softvér, ktorý je dodávaný od Microsoftu. Predpokladáme, že telefón je dokonca od Microsoftu dotovaný, keďže cena je nižšia, ako v prípade Android verzie.
Pre Microsoft je podľa nás toto partnerstvo ešte dôležitejšie. HTC One M8 je populárny smartfón , HTC navyše získava na popularite. Microsoft teraz potrebuje nového veľkého partnera na presadenie platformy, ktorej vývoj rozhodne nebol lacný.