Huawei P8 sa už oficiálne predáva aj na Slovensku

0 2683
Huawei P8

Čínska spoločnosť Huawei začala s oficiálny predajom svojej novej vlajkovej lode, smartfónom P8, na našom trhu. Cena je vzhľadom na parametre priaznivá, no neoslní.

Smartfón P8 má naozaj lákavé parametre, ako aj dizajn, ktorým sa podobá napríklad na Samsung Galaxy Alpha, prípadne svojho súrodenca Honor 6. Zadný kryt, rovnako ako boky sú hliníkové.

O výkon sa stará 8 jadrový procesor Hisilicon Kirin 930 s taktom až 2,0 GHz na tých výkonných a 1,5 GHz na tých, ktoré slúžia na úsporu energie. Procesoru sekunduje 3 GB RAM a grafický čip Mali-T628 MP4.

Vnútorná pamäť je už dnešným štandardom, konkrétne 16 GB, rozšíriteľná je o pamäťové karty microSD s kapacitou do 128 GB. Batéria má kapacitu 2680 mAh, čo môže byť vzhľadom na 5,2 palcový FullHD IPS-NEO displej málo a výdrž bude určite nižšia ako v prípade Honor 6, alebo nami testovaný Honor 6+. Samozrejmosťou je ochrana displeja sklom Gorilla Glass 3

 

Zadný fotoaparát má 13 Mpx a optickú stabilizáciu. Dokáže nahrávať 1080p videá a svietivosť je F/2,0. Aby bolo fotenie s prisvietením optimálne, starajú sa oň hneď dve diódy s rozličnou teplotou farieb. Huawei sa chváli tým, že procesor na spracovanie obrazu z fotoaparátu je porovnateľný s tými, ktoré sa nachádzajú v digitálnych zrkadlovkách. Nechajme sa prekvapiť, telefón máme prisľúbený na testovanie. Predný fotoaparát má 8Mpx.

 

 

Predinštalovaný je Android 5.0, čo je škoda, očakávali sme 5.1, predpokladáme však, že aktualizácia dorazí v priebehu leta až jesene. Samotný Android je obohatený o nadstavbu EMUI vo verzii 3.1.

Pár zaujímavostí o Huawei P8:

  • Ak nikdy neviete, kde ste svoj telefón pohodili, stačí v prípade Huawei P8 povedať prednastavenú frázu a telefón začne zvoniť.
  • Hrúbka je iba 6,4mm
  • V balení by sa mal nachádzať priehľadný kryt.
  • V hlučnom prostredí môžete zvýšiť hlasitosť reproduktorov až o 58% nad bežné maximum
  • Zadný kryt je možné s voliteľným e-ink obalom premeniť na elektronickú knihu
  • P8 bol optimalizovaný na prácu v 4G LTE sieťach, preto by mala byť výdrž batérie rovnaká pri 4G, ako pri 3G.

 

HUAWEI P8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Huawei P8 je možne kúpiť v maloobchodnom predaji, ale aj u operátora Telekom, kde cena začína na piatich eurách. V maloobchode stojí od 420 Eur. Cena by mohla byť o približne 20 Eur nižšia. Ak by cena štartovala na 390 Eurách, išlo by pravdepodobne o cenový trhák. Na túto úroveň sa však podľa našich predpokladov dostane do konca augusta.

Zatiaľ budú na našom trhu k dispozícii dve farebné prevedenia a to zlatá a titánová šedá, neskôr má pribudnúť biela a čierna farba.