iCloud hacknutý, unikli fotky nahých celebrít

0 4307

Spoločnosť Apple má riadny problém, ktorý bude musieť vysvetliť. Neznámy hacker sa totiž nabúral do služby iCloud a zverejnil pikantné fotky známych celebrít, najmä herečiek.

Niektoré z celebrít potvrdili, že sa skutočne jedná o ich fotografie, iné to vyvrátili. Niektoré tvrdia, že takéto fotky síce boli odfotené, no už sú dávno zmazané, čo vrhá ďalšie zlé svetlo na Apple. Je totiž pravdepodobné, že na serveroch spoločnosti ostávajú fotky aj po ich odstránení zo zariadenia. Je tiež možné, že hacker mal prístup k účtom už dlhú dobu a informácie zbieral postupne. Incident už vyšetrujú príslušné úrady v USA. Tie berú takéto incidenty veľmi vážne. Ako príklad môžeme uviesť únik fotografií Scarlett Johansson. V tomto prípade z roku 2012 dostal páchateľ 10 ročný trest.

Medzi obeťami sú napríklad Jennifer Lawrence, Kate Upton, Kaley Cuoco alebo speváčka Rihanna. Fotografie boli zverejnené na stránke 4chan, momentálne časť z nich ich nájdete na stránke imgur.com/a/2lx1L.

Zatiaľ nie je známe, aké dáta a koľko účtov bolo hacknutých a ani to, aké dáta unikli. Spoločnosť Apple sa k incidentu nevyjadrila. Každopádne každému odporúčame si okamžite zmeniť heslo na iCloud a do cloudu nedávať citlivé údaje ako sú spomenuté fotky, alebo heslá. Taktiež sledujte pohyby na účte, pokiaľ ste mali pridanú aj platobnú kartu. Každé podozrenie hláste svojej banke.