IFA14: Inteligentné hodinky Samsung Gear S

0 2709

Veľtrh IFA 2014 sa oficiálne otvorí až v piatok, no už od dnes prebiehajú novinárske dni. Spoločnosť Samsung predstavila inteligentné hodinky Gear S.

Zaujímavý je zakrivený displej, vďaka čomu lepšie hodinky sadnú na ruku a tiež pôsobia prirodzenejšie ako doterajšie zariadenia. Na zobrazovanie je použitá technológia Super AMOLED. Uhlopriečka je dva palce a rozlíšenie 360 x 480 pixelov. Štandardná výdrž batérie by mala byť dva dni, kapacitu je 300 mAh. Komunikovať možno cez WiFi, BlueTooth a 3G. Práve 3G je veľká výhoda oproti konkurencii. Nie je potrebné mať hodinky spárované so smarftónom, dokážu fungovať aj samostatne. Procesor je dvojjadrový s frekvenciou 1 GHz, sekunduje mu 512 MB RAM. Vnútorná pamäť je 4 GB.

Zaujala tiež softvérová výbava. Ako operačný systém je použitý Tizen. Softvérová výbava zahŕňa pripojenie na sociálne siete ako Facebook a Twitter, kalendár, adresár, samozrejme hodinky, budík, či poznámky. Možno využiť hlasové povely a navigáciu pre peších. Tú dodáva Nokia. Vďaka 3G moźno tiež telefonovať a posielať, respektíve prijímať SMS správy.
Dizajnéri nezabudli ani na funkcie zamerané na zdravie. Samsung Gear S je perfektným spoločníkom pri zlepšovaní kondície. Má zabudované multisenzory, GPS a nechýba ani aplikácia S Health. Okrem toho aplikácia Nike+ Running umožňuje zaznamenávať jednotlivé behy bez použitia smartfónu.

Hodinky Samsung Gear S budú na Slovensku dostupné už od októbra tohto roku.