IFA14: múdre hodinky má aj Asus

0 2359

Popri dizajnovom tablete určenom najmä pre nežné pohlavie spoločnosť Asus predstavila na veľtrhu IFA 2014 aj inteligentné hodinky ZenWatch. Tie sa nesú v rovnakom dizajne, ale určite sa budú páčiť aj pánom.

Hodinky poháňa operačný systém Android Wear, ten je priamo určený pre nositeľné zariadenia a spolupracuje s klasickým Androidom. OS je obohatený o grafickú nadstavbu ZenUI od spoločnosti Asus, farby a dizajn widgetov sú jednoducho iné, aj keď funkčnosť zostala zachovaná. Pre ZenWatch je k dispozícii viac ako stovka typov ciferníkov, podpora funkcie tap-tap, teda akcia pri dvojitom poklepaní po displeji, cover to mute (stíšenie upozornení po zakrytí dlaňou), ale tiež desiatky widgetov a aplikácií.

AMOLED displej má uhlopriečku 1,63 palca pri rozlíšení 320×320 pixelov. O výkon sa stará štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1.2 GHz, ktorému sekunduje 512 MB RAM. Výdrž 1,4 watthodinovej batérie výrobca neuvádza. Náramok je vymeniteľný a spodná časť hodiniek je z nerezovej oceli rovnako, ako iné typy. Nachádza sa na nej iba senzor na meranie tepu a niekoľko pinov pre magnetickú nabíjačku. ZenWatch majú certifikáciu IP55, teda sú odolné voči prachu a striekajúcej vode. Pre porovnanie, Samsung Gear S majú certifikáciu IP67, teda úplnú odolnosť voči prachu a vodotesnosť do 100cm počas 30 minút.
Cena je pomerne vysoká, 199 Eur. Dostupnosť na našom trhu nie je zatiaľ známa.