Máme tu ďalší PlayStation Phone. Mohol byť od Sony

0 1278

Spoločnosť Sony sa stále bráni poriadnej verzii prenosnej hernej konzole a smartfónu v jednom. Je to veľká škoda.

Aj keď tu bol pokus so smartfónom Xperia Play, kde bol výsuvný displej, pod ktorým sa skrývali ovládacie tlačidlá pre hry. Smartfón nebol zrovna ideálnym a chýbala podpora v hrách.
Čínske spoločnosti 78point a Much prišli na trh so svojou verziou takéhoto smartfónu. Obe zariadenia sú hardvérovo identické. Dokonca sa vyrábajú v jednej továrni na rovnakej výrobnej linke. Rozdielna je iba grafická nadstavba na operačnom systéme Android 4.2.

P01 od 78point a W1 od Much majú single-SIM aj dual-SIM verziu. Hry sa zobrazia na IPS displeji s uhlopriečkou 5 palcov a rozlíšením 720p. O výkon sa stará osemjadrový procesor MediaTek MT6592 s pracovnou frekvenciou 1.7 GHz, grafiku spracúva jadro Mali-450 MP4. Im sekunduje 2GB RAM. Vnútorná pamäť 16 GB je rozšíriteľná vďaka microSD kartám o ďalších 64GB. Predná kamera má 2Mpx, zadná 8Mpx. Ohromujúca je veľkosť batérie, až 3000 mAh. Váha je 213,8 gramu (PlayStation Vita má 219 gramov).
Oba smartfóny majú emulátor rôznych konzol, medi ne patria napríklad PSP, Nintento DS, Nintendo 64 a ďalšie.

Je veľká škoda, že takýto smartfón nespravila práve spoločnosť Sony. Myslíme si, že by mal u hráčov veľký úspech a ak by dokázal nahradiť klasický smartfón, o to lepšie. Už nemusíte nosiť konzolu a smartfón, stačí jedno zariadenie. Ďalšou výhodou by bolo zázemie, ktoré spoločnosť Sony má. Dokázala by totiž presvedčiť výrobcov hier a aplikácii, aby vytvárali tituly exkluzívne iba pre jej smartfón, prípadne by mohla vytvoriť ochranu napríklad zásuvnými microSD kartami s hrou, odkiaľ sa nainštaluje. Možností je veľa a Sony by si nemala nechať ujsť príležitosť.