MSI má dock s grafickou kartou pre notebooky

0 1585

O dokovacej stanici k notebookom, ktorá by obsahovala aj grafickú kartu a iné komponenty sa špekuluje už dávno. MSI ohlásila, že na jednej pracuje.

Konkrétne pracuje na notebooku s názvom MSI GS30 Shadow. K nemu bude moźné dokúpiť dokovaciu stanicu s ďalším hardvérom.

Notebook MSI GS30 Shadow má 13,3 palcový displej s matným povrchom a rozlíšením 2560×1440 pixelov. Grafická karta Intel Iris Pro je integrovaná v procesore Core i7. Procesoru sekunduje 1600 MHz DDR3L pamäť s maximálnou kapacitou 16 GB, dáta moźno uložiť až na dvojicu SSD diskov typu M.2. Samozrejmosťou je podpora WiFi 802.11ac, HDMI, pamäťové karty, BlueTooth a tak podobne. Váha je iba 1,3 kg, Li-ion batéria má štyri články.

MSI GS30 Shadow dock

Zaujímavejší je ale dock. Ten totiž bude obsahovať aj externú grafickú kartu. Nepôjde však o notebookovú verziu, ale plnohodnotný desktopový kúsok. VGA bude pripojená cez PCI-E 16x slot. O tom, že pôjde o výkonný kus svedčí aj veľkosť samotného doku, Ten má približne 20×20 cm výšku a hĺbku a široký je približne 40 cm. Žiaľ, viac informácií zatiaľ nie je známych. Notebook spolu s dockom prídu na trh v januári 2015

Názor redakcie

Podľa nás ide o odvážny krok, ktorý však môže byť veľmi úspešný. Ak totiž cestujete, napríklad do školy, práce, alebo na schôdzu, rozhodne nepotrebujete rozmerný a ťažký notebook určený na hry, alebo pracovnú stanicu. Avšak v momente, keď prídete do práce, alebo domov a zapojíte notebook do takéhoto špeciálneho docku stane sa z neho plnohodnotný desktopový počítač. Spolu s grafickou kartou by sa mohla rozšíriť aj RAM a za samozrejmosť považujeme ďalší disk, tentoraz typu HDD s kapacitou aspoň 1 TB. Toto okrem hráčov ocenia aj projektanti, grafici, alebo inžinieri. Ak príde MSI s dostatok výkonnostných variant a cenová hladina docku začne približne 500 Eurách, má podľa nás možnosť veľkého úspechu. Na výber by tiež muselo byť viacero výkonnostných prevedení notebooku a musel by začínať na cene približne 650-750 Eur. Za tieto peniaze môžete mať 4-8 GB RAM, 128 GB SSD a procesor Core i5.