Novinky s Windows 10: Acer

0 1725
Acer Aspire Z-710

Po pätici noviniek od spoločnosti Lenovo tu máme dvojicu All-in-One počítačov od spoločnosti Acer. Oba počítače spája FullHD displej s LED podsvietením a hrúbka iba 36 milimetrov.

Medzi ďalšie spoločné prvky patrí zvuk s certifikáciou Dolby Digital Plus, dvojica zabudovaných mikrofónov a 2Mpx FullHD webkamera pre videohovory.
V podstate jedinými rozdielmi medzi 19,5 palcovým modelom ZC700 a 23,8 palcovým Z3-710 je uhlopriečka. Model Acer Aspire Z3-710 navyše ponúkne výkonnejšie procesory a až 8GB RAM v kombinácii s 2TB pevným diskom. Model ZC700 ponúkne „iba“ 1 TB pevný disk a 4 GB RAM.

Acer Aspire Z3615, DQ.SVAEC.004 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

K dispozícii budú procesory Intel Celeron, Pentium a Core i. RAM sa má pohybovať od dvoch do ôsmich GB. Pevný disk má mať maximálnu kapacitu 2 TB a 5400 rpm. Škoda, že v Acer-i nesiahli aj po SSHD. Volitelná bude aj optická mechanika. Chýbať však nebude čítačka pamäťových kariet, HDMI výstup a USB porty, ako aj RJ45 port pre LAN kábel. O bezdrôtovú komunikáciu sa postará BlueTooth a WiFi.

Spoločnosť Acer chce oslniť najmä dizajnom, ktorý sa na prvý pohľad podobá na zariadenia Apple iMac. Na trh prídu v treťom kvartáli tohto roku spolu s klávesnicou a myšou.