Novinky s Windows 10: Tablet, AiO a EeeBook od Asusu

1 2926
Asus Transformer Book T100HA

Dnes sú tu ďalšie tri zariadenia, ktoré sú prichystané pre Windows 10. Ich výrobcom je spoločnosť Acer a ide o jeden tablet, jeden All-in-One počítač a jeden notebook, respektíve EeeBook.

EeeBook E403SA

Asus EeeBook E403SA
Asus EeeBook E403SA

Ak si spomeniete na staré EeePC a EeeBooky, tak vám istotne naskakuje husia koža. No v tomto prípade sa nemusíte báť. Výkon síce bude slabší, no ako sme písali v našom staršom článku, doba a trh sa zmenili a netbooky už jednoducho nie sú netbookmi.
EeeBook E403SA má uhlopriečku displeja 14 palcov pri rozlíšení 1366 x 768 pixelov. Výrobca žiaľ neuvádza, či sa jedná o lesklý, alebo matný povrch, no vzhľadom na cenu bude pravdepodobne lesklý.
Ďalej tu máme dva až štyri GB RAM, procesory z modelovej rady Intel Pentium. Na dáta poslúži 32 GB eMMC disk. Nemal by chýbať ani slot na pamäťové karty a konektor USB Type C, cez ktorý by sa mal notebook nabíjať. Výdrž batérie je až 13 hodín. Cena je veľmi ľudová, 299 USD. Očakávame rovnakú, prípadne mierne nižšiu cenu v eurách.

Asus X205TA-BING-FD027BS môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Zen AiO Z240

Asus Zen AiO Z240
Asus Zen AiO Z240

V poradí druhá novinka ohúri svojim výkonom, ako aj dizajnom. All-in-One počítač Asus Zen AiO Z240 sa dizajnom nápadne podobá na iMac a ponúke rovnaký výkon. V 24 palcovom FullHD displeji sa schováva procesor Intel Core i7, grafická karta GeForce GTX 960M alebo až 32 GB DDR4 pamäte s taktom 2133 MHz. No mnohých ohúri úložisko. Ide o SSD disk s kapacitou 512 GB, ktorý je pripojený do PCI-Express 3 zbernice na štyroch linkách. Vďaka tomu je maximálna rýchlosť čítania až 4000 MB/s. Audiofilov poteší šestica reproduktorov, škoda však, že iba s dvojkanálovým výstupom, na druhú stranu, dva výškové, dva stredové a dva hĺbkové reproduktory sú lepšie ako tie univerzálne v domácich kinách. Za samozrejmosť sa považuje USB 3.1 Type C konektor, ako aj ďalšie USB 3.0 konektory, HDMI a DisplayPort výstupy, či WiFi 802.11 a/c a BlueTooth. Ďalšou zaujímavosťou môže byť 3D kamera, ktorá dokáže snímať objekty a prenášať ich do špecializovaných programov, ako napríklad AutoCAD, alebo Adobe Illustrator. Asus Zen AiO Z240 príde na trh vo štvrtom kvartáli tohto roku, cena zatiaľ nie je známa, no predpokladáme, že základná verzia s klasickým HDD, Intel Core i3 a 4 GB RAM neprekročí 600 Eur, vrcholová verzia môže atakovať hranicu 1500 Eur.

ASUS Eee Top ET2300IUTI-B036K môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Transformer Book T100HA

Asus Transformer Book T100HA
Asus Transformer Book T100HA

Posledným zariadením je konvertibilný tablet, respektíve dva v jednom. Ide o naozaj prenosný tablet s uhlopriečkou 10,1 palca, hrúbkou iba 8,45mm a váhou 580 gramov. Zaujímavá je tiež výdrž a to až 14 hodín. O výkon sa postará štvorjadrová rodina procesorov Intel Atom s architektúrou Cherry Trail. Sekundovať im majú dva, respektíve štyri GB pamäte. Ako všetky nové Asusy, aj tento má USB Type-C konektor. K dispozícii má byť až pätica farebných prevedení. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie je známa, no predpokladáme, že bude nasledovať terajšiu rodinu Transformer Bookov a cena začne na približne 250 Eur bez DPH. Asus určite bude chcieť stihnúť predvianočný trh.

Asus T100TAF-BING-DK001B môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

  • Luxfer

    Ten all in one vyzera naozaj dobre. To SSD musi byt pecka. A ked tam bude gtx, zrychli to Solidworks alebo AutoCAD. Som este zvedavy na cenu.