Nový iOS má množstvo problémov

0 1657

Už tradične bolo včerajšie večerné sprístupnenie nového iOS 8 sprevádzané preťažením aktualizačných serverov Apple. Navyše iOS 8 obsahuje množstvo chýb.

Najzávažnejšiu chybu objavili vývojári aplikácií. Prostredie HealthKit pre aplikácie, ktoré budú využívať biologické parametre totiž nefunguje správne a spôsobuje pády aplikácií, dokonca zamrznutie celého iOS.

iCloud Drive nie je kompatibilná nefunguje správne na starších iOS a Mac OS X. Ak teda nepoužívate iOS 8 a najnovšiu testovaciu verziu Mac OS X Yosemite, synchronizácia nefunguje korektne. Niekedy sa súbory nesynchronizujú, inokedy sú duplicitné. Na fóre Apple sa dokonca objavilo aj niekoľko príspevkov, kde sa používatelia sťažujú na úplné vymazanie všetkých dát. Nová klávesnica občas zatuhne, inokedy reaguje len na niektoré písmená.

Niektoré aplikácie od vývojárov nefungujú korektne. Najviac rozruchu spôsobil Dropbox, kedy sa už nahraté fotografie opätovne uploadovali. Taktiež aplikácia pravidelne padala. V súčasnosti by mali byť problémy opravené.

Vrásky na čele spôsobovala aktualizácia iOS 8 aj vlastníkom starších iPhone a iPad-ov, najmä iPhone 4S. Už samotná veľkosť aktualizácie na tento smartfón je obrovská. Viac ako 4 GB. V mnohých prípadoch ju teda nebolo možné nainštalovať cez OTA a bolo nutné použiť iTunes. Navyše sa zvýšila reakčná doba systému. V prípade Safari o približne 80%, v iných aplikáciách je to od 10 do približne 50%.
Navyše je celý iOS 8 optimalizovaný na väčšiu uhlopriečku obrazovky, teda aspoň 4 palce a v niektorých vstavaných aplikáciách prichádza k deformácií, respektíve k akejsi neviditeľnej ćasti, čo používatelia postrehnú najmä pri písaní e-mailov.

Do konca mesiaca by sa najväčšie problémy mali odstrániť a Apple vydá verziu 8.0.1.