O 19:00 Apple predstaví novinky. Čo môžeme očakávať?

19:00 nášho času sa začne tlačová konferencia spoločnosti Apple. Na nej sa očakáva uvedenie nového iPhone, pravdepodobne s označením 6, ako aj inteligentných hodiniek.

iPhone 6

Nový smartfón od Apple má mať údajne displej s uhlopriečkou až 4,7 palca. Má byť tiež dostupný špeciálny režim na ovládanie jednou rukou. Nám sa toto tvrdenie nezdá príliš pravdepodobné, už štvorpalcový displej je pomerne vysoký a neovláda sa práve najľahšie, najmä mnohým ženám s drobnejšími rukami. Načo by bol potom displej s uhlopriečkou väčšou o približne 2,2 centimetra? Navyše so špeciálnym režimom. Ten si predstavujeme jedine tak, že sa zobrazovaná plocha zmenší. Podľa nás je takáto veľká uhlopriečka nepravdepodobná, aj keď netvrdíme, že sa mierne nezväčší, napríklad na 4,,2 alebo 4,3 palca.
Displej má pokrývať zafírové sklo. To je naozaj odolné voči škrabancom. Zafír má však oveľa vyššiu krehkosť a pri páde aj z niekoľkocentimetrovej výšky by sklo prasklo.

Procesor má byť nový, číselné označenie Apple A8 sa nám zdá celkom reálne. Vnútorná kapacita má byť dvojnásobná oproti iPhone 5 a 5S, teda 32, 64 a 128 GB. Nám sa toto tvrdenie nezdá príliš pravdivé, možno pribudne model so 128 GB pamäťou, no stále je to nepravdepodobné a mnohým používateľom bohato postačuje 16 a 32 GB.

Podpora NFC sa už zdá reálna. Apple už dlhšiu dobu rokuje s kartovými spoločnosťami MasterCard, Visa a American Express. Ak by fámy boli reálne, tak by mohol iPhone 6 plnohodnotne nahradiť platobné karty. Navyše by bolo podstatne vyššie zabezpečenie. Na platbu nad určitú sumu by bol potrebný odtlačok prstu.

iPhone 6 má byť dodávaný s novým albumom U2. Táto kapela má dlhoročné pozitívne vzťahy so spoločnosťou Apple a headliner kapely, Bono, bol priateľ so Stevom Jobsom. Kapela naživo vystúpi aj na tlačovej konferencii. Má predstaviť nový album. Fámy o tom, že sa nový album bude nachádzať aj v iPhone 6 nám neprídu príliš pravdepodobné.

iWatch

Hovorí sa aj o inteligentných hodinkách s názvom iWatch. Majú mať úžasné funkcie a parametre. Pre nás je najpravdepodobnejšia nasledovná verzia. iWatch budú v podstate akousi vynovenou verziou iPodov. Ponúknu totožné funkcie, navyše však synchronizáciu s iPhone a Mac OS X. Výdrž by mala byť niekoľko dní a batéria nebude len v samotných hodinkách, ale aj v remienku. Dizajn bude pravdepodobne unikátny rovnako, ako pri predstavení prvého iPhone a,ebo iPadu.

Ďalšie novinky

Okrem spomínaných dvoch produktov by mohla spoločnosť Apple ukázať aj finálnu verziou iOS 8, vynovený iCloud a prvé autá s integrovaným systémom Apple CarPlay. Možno taktiež uvidíme prvé plody spolupráce medzi Apple a IBM. Sledujte nás od 19:00 a dozviete sa viac.

Ešte pripomenieme jedno staršie, no opäť aktuálne video: