OneDrive s novinkami, veľkosť súboru až 10 GB

0 1342

Spoločnosť Microsoft urobila niekoľko drobných, no výrazných zmien vo svojom cloudovom úložisku OneDrive.

Najvýznamnejšou z nich je až päťnásobné zvýšenie limitu veľkosti súboru. Z pôvodného maxima 2 GB (podľa Microsoftu je to 2000 MB) je teraz možné synchronizovať súbory s veľkosťou do 10 GB. Funkcia je podporovaná iba v desktopovej aplikácií. Veľkosť súborov nahrávaných cez web bola 1000MB, avšak na webe bol aj časový limit približne jedna hodina. Microsoft neuvádza, či sa zvýšili aj tieto hodnoty.

Podľa tvrdenia Microsoftu sa tiež až trojnásobne zvýši rýchlosť synchronizácie dát, kedy už nie je potrebné čakať na dokončenie sťahovania, respektíve odosielania jednotlivých súborov, ale synchronizácia prebieha paralelne. Týmto krokom však iba dobieha konkurenciu ako je Google Drive a Dropbox, ktoré majú túto funkcionalitu minimálne rok.
V novej aplikácií tiež pribudla možnosť generovať link na zdieľanie priamo z kontextovej ponuky pomocou pravého kliknutia myšou na súbor alebo priečinok v OneDrive.

Poslednou novinkou je zlepšenie podpory nahrávania cez web pomocou funkcie drag-and-drop, kedy stačí súbory, alebo priečinky iba chytiť myšou v PC a presunúť ich do okna prehliadača.

Novinky sú zatiaľ dostupné iba pre bežných používateľov s operačnými systémami Windows 7 a Windows 8. Vista, 8.1 a Mac majú pribudnúť o niekoľko týždňov. Ak budú všetky novinky fungovať korektne, Microsoft ich nasadí aj pre firemných zákazníkov. Nové verzie aplikácií by sa mali stiahnuť automaticky cez Windows Update.