Shipito začína s podporou Bitcoin

0 1829

John Vanhara je na Slovensku a v Česku známa internetová osobnosť a podnikateľ v USA. Jeho spoločnosť Shipito teraz začala podporovať platbu v Bitcoinoch.

Shipito je spoločnosť, ktorá sa zameriava na posielanie balíkov z USA do celého sveta, najmä v prípade, že americká spoločnosť, u ktorej nakupujete nepodporuje posielanie tovaru mimo hranice USA.
Majiteľ, John Vanhara je sa okrem svojho blogu o podnikaní v USA preslávil aj ako jeden z investorov v relácii Deň D.

John podporu internetovej meny Bitcoin oznámil na svojom Twitter profile.

Podľa Mareka Novotného, ktorý má na starosti marketing, prišiel impulz priamo od zákazníkov, ktorí platenie Bitcoinom vyžadovali. „Dá sa povedať, že oni sami (zákazníci, pozn. red.) rozhodli o tom, že Bitcoin budeme implementovať.“ V Shipito momentálne nemajú žiadne veľké očakávania, ide iba o úsretovýkrok voči zákazníkom, ktorí takto budú môcť platiť pohodlnejšie.
Vývojár Pavel Kučera dodáva, že implementácia bola jednoduchá a nebola potrebná žiadna byrokracia. Ide o rovnaký krok ako v prípade PayPal, alebo iných platobných brán. Zákazníci platia cez bránu BitPay. Tá automaticky prepočíta Bitcoiny na americké doláre. Pavel doplňa jednu zaujímavosť: BitPay navyše garantuje, že keď chceme 50 USD, dostaneme 50 USD bez ohľadu na zmenu kurzu medzi vytvorením a zaplatením objednávky.“