Steam možno ponúkne filmy, seriály a hudbu

0 1853

Spoločnosť Valve pri menšej aktualizácii Beta verzie Steamu pridala do zdrojových kódov odkazy na filmy, televízne seriály a hudbu.

Odhalil to Twitter účet @SteamDB, ktorý pravidelne prináša technické informácie a analýzy kódu platformy Steam. Ak sa nejedná o žartík zo strany Valve (a takých už bolo mnoho), máme sa rozhodne na čo tešiť.

Platforma Steam má 75 miliónov registrovaných používateľov, pričom aktívnych účtov sú približne dve tretiny, teda okolo 50 miliónov. Valve už raz s filmom experimentovala, keď uviedla dokument Free to Play o hre a hráčoch Dota 2.

Medzi službami ako Google Play Music, Apple iTunes, Netfix a ďalšími to Valve rozhodne nebude mať ľahké. Jedná sa o zavedené značky a distribútori im už veria. Valve by bola nováčikom, no môže mať jednu obrovskú výhodu. Okrem vlastných filmov ako uź spomínaný dokument Free to Play by mohla distribuovať aj videá rôznych moviemakerov a nezávislých tvorcov filmov z oblasti hrania.

SteamDB Twitter

Filmy, seriály a hudba by zapadal do konceptu Steamu, ktorý má byť domácim zábavným centrom s čím chce Valve konkurovať platformám Xbox a PlayStation. Najskôr prišiel Steam BigPicture, nasledoval Steam pre Linux a hry pre Linux, potom prišiel ovládač Steam Controller a teraz tu máme Steam OS a Steambox. Ide o malé, no výkonné počítače na ktorých pobeží Linuxový operačný systém SteamOS a hry.