Symantec spája všetky produkty do jedného Norton AntiVirus ukončí

0 1510

Známa americká antivírusová a bezpečnostná spoločnosť, Symantec, zásadne mení portfólio svojich produktov a služieb už onedlho bude k dispozícii iba nový Norton Security.

Situácia nie je taká horúca, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Produkty Norton Internet Security, Norton AntiVirus a ďalšie síce zaniknú. No nahradí ich jeden komplexný bezpečnostný systém s názvom Norton Security. Ten zahŕňa všetky zrušené produkty.
Podľa tvrdenia spoločnosti je systém rýchlejší a lepšie ochráni zákazníkov pred hrozbami ako je sociálne inžinierstvo, ochráni ich osobné údaje, rovnako ochráni pred všetkými typmi malvéru.
Na blogu sa taktiež spomína lepšie prepojenie so servermi spoločnosti cez cloud. Vďaka tomu bude ochrana oveľa účinnejšia a spoľahlivejšia, zároveň sa zníži počet falošných varovaní.

Nové používateľské rozhranie je konečne pekné a vzdušné. Už nepôsobí tak ťažkopádne. Symantec sa snaží o systém „nainštaluj a zabudni“. Teda nebude používateľov zaťažovať a „otravovať, pokiaľ to nebude naozaj nevyhnutné.
Pribudlo tiež nové webové rozhranie pre správu všetkých zariadení, kde je softvér nainštalovaný, taktiež správca hesiel a zálohovanie na cloud. Táto služba ale stojí 10 USD ročne za 25 GB. Ročná licencia pre softvér stojí 80 USD. K dispozícii bude od 23. Septembra tohto roka. V súčasnosti je dostupná Beta verzia. Tá je však dostupná iba po registrácii.