Synology uvádza na trh DiskStation DS216

1 1506
Synology DiskStation DS216 plus

Synology uvádza na trh DiskStation DS216+, výkonný 2-šachtový NAS server určený pre domácnosti a menšie kancelárie, kde používateľ vyžaduje efektívne a bezpečné ukladanie dát, ktoré však budú môcť používatelia poľahky zdieľať a najmä si užiť transkódovanie video obsahu v reálnom čase.

 

Výkonné NAS riešenie umožňuje menším kanceláriám rýchlo a efektívne zdieľať dáta, podporuje kancelárske aplikácie a online spoluprácu a umožňuje používateľom transkódovať a streamovať video vo vysokej kvalite na širokom spektre zariadení. DS216+ bol vytvorený presne na tieto účely a demonštruje náš záväzok prinášať používateľom s nadštandardným požiadavkami rovnako nadštandardné, ale pritom dostupné riešenia,“ povedal Jones Tsai, riaditeľ pre hardvérový dizajn spoločnosti Synology Inc.

Vyzbrojený dvojjadrovým procesorom Intel Celeron N3050 vrátane šifrovania Intel AES New Instructions (Intel AES-NI), ponúka DS216+ vysoký výkon presahujúci rýchlosť 111 MB/s pri čítaní a zapisovaní. A taktiež zabezpečí prenos šifrovaných dát v rýchlostiach cez 113 MB/s pri zápise a 109 MB/s pri čítaní. Navyše, model DS216+ dokáže transkódovať 4K video (H.264) na 1080p v reálnom čase. V praxi to znamená, že fanúšik médií vo vysokom rozlíšení môže streamovať svoje súbory bez ohľadu na koncové zariadenia či limitáciu internetového pripojenia

Intel zdieľa víziu spoločnosti Synology a taktiež verí, že optimálne ukladanie dát musí byť priamo spojené s výkonným hardvérom a pokročilým softvérom,” povedal Bev Crair, generálny manažér divízie storage spoločnosti Intel Corporation. “Výborná integrácia medzi hardvérom Synology a ich operačným systémom DiskStation Manager umožňuje nášmu dvojjadrovému procesoru Intel Celeron N3050 ponúknuť maximálny výkon z pohľadu vysokorýchlostných prenosov šifrovaného obsahu, transkódovania videa a nízku spotrebu energie.

DS216+ ponúka vďaka implementácii súborového systému Btrfs aj pokročilú ochranu, keď umožňuje obnovu dát typu point-in-time, ďalej ponúka zabudované kontroly integrity, zrkadlenie metadát či kontrolu kvót pre zdieľané adresáre (ako prídavok k existujúcim kvótam pre jednotlivé používateľské účty). DS216+ taktiež prichádza v tzv. tool-less dizajne, keď na výmenu pevných diskov nepotrebuje žiaden nástroj, všetko zvládnete iba holými rukami.

DS216+ pracuje s operačným systémom DiskStation Manager (DSM), najvyspelejším a najintuitívnejším operačným systémom pre sieťové dátové úložiská, ktorý ponúka rozsiahle portfólio aplikácií od zálohovania, cez multimédiá, až po nástroje na efektívnu prácu. Synology bolo vyznamenané dvakrát v rade ocenením PC Mag Business Choice Award a získalo najvyššie hodnotenie v každej časti, vrátane dostupnosti, celkovej spokojnosti, hodnote a pravdepodobnosti odporúčania.

Dostupnosť
Synology DiskStation DS216+ je od dnes dostupný globálne. Odporúčaná koncová cena na Slovensku je 330 Eur s DPH.

  • Oliver

    Nedavno som nasiel sposob ako synchronizovat Synology s Caldav a Carddav sluzbami s Outlookom pomohol mi k tomu plugin EVO collabolatorfor Outlook.