Tablety Surface Pro 3 majú problémy s prehrievaním

0 1825

Tablety od spoločnosti Microsoft nie sú najlacnejšie. Výrobca sa chváli špičkovým vyhotovením, odolnosťou a spoľahlivosťou, no pri najdrahších kúskoch to neplatí.

Tablety Surface Pro sú síce tablety, no na rozdiel od konkurenčných a najmä lacnejších tabletov majú v sebe skryté výkonné komponenty, najmä procesor. Ten samozrejme vytvára aj veľa tepla. No modely s procesormi Intel Core i3 a Core i5 problém nemajú. Ten je iba pri najdrahších kúskoch, kde je procesor Intel Core i7. Pri 128 a 256 GB SSD je problémov podstatne menej, ako pri modeloch s 512 GB SSD. Teda tých najdrahších s cenou takmer 2000 USD.

CPU sa jednoducho prehrieva a v letných dňoch dosahuje teplotu až 92 stupňov Celzia už po niekoľkých minútach surfovania. Malý hlučný ventilátor jednoducho nestíha odvádzať teplo. Procesor sa síce pri vysokej teplote podtaktuje a v extrémnom prípade začne vypínať jednotlivé časti jadra, no nepomáha ani to.

Na fóre technickej podpory je momentálne viac ako 50 sťažností na Surface 3 Pro. Nepomohlo ani vymenenie za nový kus. Zdá sa, že by mohla byť chybná celá séria.