Teslu S naštartujete aj bez kľúčov

0 1392

Automobilka Tesla Motors vydala softvérovú aktualizáciu svojho modelu Tesla S. V nej okrem iného umožní štartovať aj bez kľúčov.

Nový softvér je v poradí už šiestym v rade. Na rozdiel od iných automobiliek tak Tesla neustále vylepšuje softvér svojho modelu aj pre súčasných zákazníkov a nie je potrebný „nový modelový rok“ ako v prípade „štandardných a zabehnutých“ značiek.

Nový update s číselným označením 6.0 vylepší navigáciu, pridá do nej údaje o doprave a upraví mapy. Okrem toho sa zlepšil kalendár a pribudlo ďalších niekoľko drobností.

Najväčšou zmenou je však odomknutie a naštartovanie vozidla bez nutnosti mať so sebou kľúče. Stačí na to iPhone, podľa tvrdenia spoločnosti by sa podpora neskôr mala rozšíriť.
Technológia, vďaka ktorej bude možné identifikovať vodiča, odomknúť a naštartovať zatiaľ nie je známa, no špekuluje sa o TouchID. CEO Tesla Motors, Elon Musk bol nedávno videný v sídle Apple, kde sa podľa neoficiálnych informácií preberali aj témy investície o Tesly, respektíve do novej továrne na batérie zo strany Apple.