Twich.tv má oficiálne nového majiteľa

0 1831

YouTube pre hráčov, ako sa Twich prezýva má nového majiteľa. Prekvapivo to však nie je spoločnosť Google, ale Amazon.

Twich je streamovacia služba, pomocou ktorej môžete naživo vysielať do celého sveta svoje umenie z rôznych hier, či už na PC, PlayStation, alebo Xbox. Je tiež možné uložiť záznam na servery Twitch.tv.
Služba je populárna aj pre hráčov, ktorí nevysielajú. Množstvo turnajov v hrách ako Dota 2, Age of Empires 2 a ďalších možno sledovať práve cez Twitch. Pripomeňme, že služba prišla na trh iba v roku 2011 a už má 50 miliónov aktívnych účtov.

O odkúpení Twitch niektorým z veľkých internetových hráčov sa hovorí už od konca minulého roka, v júni prišli konkrétnejšie informácie a takmer každý bol presvedčený, že novým vlastníkom je Google, respektíve YouTube. Cena sa mala pohybovať na úrovni miliardy dolárov.

Napokon je všetko inak. Zakladatelia údajne trvali na tom, aby mal Twitch stále svoj komunitný a nadšenecký nádych a aby sa z neho nestal iba stroj na peniaze.
970 miliónov dolárov a splnenie týchto podmienok sľúbil Jeff Bezos a jeho firma Amazon. Aj keď do portfólia Amazonu investícia príliš nezapadá. Na druhú stranu sme najskôr nezapadal ani investícia do novín Washington Post. Ukázalo sa však, že nebola márna a Amazonu pomáha v predajoch. Navyše sa noviny dostanú na tablety, respektíve čítačky a smartfóny Amazonu, vďaka čomu získajú obrovské množstvo nových čitateľov a ak by neboli inzerenti, jeden je tu vždy – Amazon.
Emmett Shear, riaditeľ Twitch sa pochválil, že svojim spôsobom ide o investíciu do Twitch zo strany Amazonu a všetko ponechá na súčasnom vedení.