Ukážka Windows 9 možno koncom septembra

0 1591

Spoločnosť Microsoft údajne plánuje predstaviť svoj nový operačný systém už koncom septembra, najneskôr v októbri. Mal by byť aj zdarma na stiahnutie.

Windows 9 s kódovým označením Threshold by mal priniesť množstvo úprav a zmien, ktoré sú vo Windows 8, respektíve Windows 8.1 kritizované. Schizofrénia ovládania, najmä ovládací panel, by mala byť jednotná a preto už nebude potrebné používateľské kontá nastavovať v „Metre“, zatiaľ čo možnosti napájania budú na desktope.
Pravdepodobne zmizne aj Charms Bar, teda prúžok, ktorý sa zobrazuje po prejdení myšou k pravému okraju obrazovky. Ponuka Štart už nebude na celú obrazovku, ale zmenší sa na tú, ktorú poznáme s predošlých verzií Windows, no so značnými dizajnovými úpravami.

Nechajme sa prekvapiť. Ako už bolo spomenuté vyššie, Preview verzia by mala byť dostupná na stiahnutie už na konci septembra. Otázna je však aká verzia Preview to bude. Môže sa jednať o Developer Preview, Technology Preview, alebo Customer Preview, pričom najpravdepodobnejšie sú prvé dve.
Ak si daný OS nainštalujete, budete musieť súhlasiť s automatickými aktualizáciami a odosielaním informácií o systéme priamo do Microsoftu. Inak by spoločnosť nevedela korektne otestovať funkčnosť a kompatibilitu.