IFA14: HTC ukázala Desire 820, vlajkovú loď strednej triedy

0 2105

Spoločnosť HTC plní svoj sľub a predstavila smartfón Desire 820. Dá sa povedať, že ide o vlajkovú loď strednej triedy s vynikajúcou výbavou a technológiami, no za prijateľnú cenu.

HTC Desire 820 je zatiaľ ako jediný smartfón poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 615. Ten má osem 64-bitových jadier, pričom štyri sú taktované na 1,5 GHz a ďalšie štyri na 1 GHz. Výkonnejšia štvorica jadier je aktívna výlučne pri záťaži, inak je úplne neaktívna. Reč je najmä o hrách. Ďalšia štvorica jadier s taktom 1 GHz je aktívna väčšinu času a bohato stačí na bežný chod a úlohy, ako napríklad telefonovanie, surfovanie na webe, počúvanie hudby a podobne. Tým sa podstatne šetrí drahocenná energia a predlžuje výdrž na batériu. Procesoru sekunduje 2 GB operačná pamäť a grafické jadro Adreno 405. Ako operačný systém spoločnosť HTC zvolila už klasicky Android 4.4, KitKat. Ten však bude aktualizovaný na Android L po jeho oficiálnom uvedení na trh. Až po tom sa naplno prejaví výkon, ako aj úsporné funkcie Desire 820. S 2600 mAh batériou by nemal byť problém fungovať tri až štyri dni, respektíve dva dni pri aktívnom používaní.

Displej má 5,5 palca s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, ide o Gorilla Glass 3. O konektivitu sa stará WiFi, BlueTooth, LTE, GPS a tak podobne. Vnútornú pamäť 16GB možno rozšíriť cez pamäťové karty typu microSD. K dispozícii bude aj dual SIM verzia. Celkovo si budete môcť vybrať z 9 farebných prevedení.
Zadný fotoaparát už nie je ultrapixelový, ale štandardný s 13 Mpx snímačom, predná kamera je „selfie“ s 8 Mpx snímačom. Nad a pod displejom sú stereo reproduktory BoomSound.

Cena aj dostupnosť sú neznáme, no Desire 820 má nahradiť súčasný model Desire 816, pričom predpokladáme, že prevezme jeho cenu. Tiež si myslíme, že v novembri už bude k dispozícii u väčšiny operátorov.