Kingston predstavila USB Flash kľúč s kapacitou až 2 TB

0 3592

Spoločnosť Kingston na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES v americkom Las Vegas USB flash disk s najväčšou kapacitou na trhu. DataTraveler Ultimate GT ponúka až 2TB úložného priestoru a výkon zodpovedajúci rozhraniu USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0).

Nároční používatelia teraz budú môcť ukladať obrovské množstvo svojich dát na malom kúsku hardvéru, napríklad až 70 hodín videa v rozlíšení 4K na jedinom disku s kapacitou 2TB*. DataTraveler Ultimate GT ponúka špičkovú kvalitu a dizajn vysokej kvality. Je vyrobený zo zliatiny zinku pre lepšiu odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Kompaktná veľkosť tohto disku dáva technologickým nadšencom alebo profesionálom možnosť prenášať súbory obrovských veľkostí. Viac podrobností nájdete v prehľade nižšie alebo v tejto referenčnej tabuľke, kde je uvedený presnejší prehľad možností úložiska.

„V spoločnosti Kingston radi posúvame hranice toho, čo je vôbec možné,“ povedal Jean Wong, obchodný riaditeľ divízie produktov flash. „Vďaka disku DataTraveler Ultimate GT umožňujeme používateľom zvýšiť kapacitu ich mobilného úložiska a pritom zachovať jednoduchosť použitia. Toto je úžasný nástupca 1TB disku vydaného v roku 2013. Zdvojnásobením kapacity môžu používatelia prenášať s ľahkosťou ešte väčšie dáta.“

DataTraveler Ultimate GT bude k dispozícii vo februári a bude dostupný v 1TB a 2TB variantoch. Produkt bude krytý päťročnou zárukou, bezplatnou technickou podporou a legendárnou spoľahlivosťou značky Kingston.

 

Vlastnosti and technické údaje disku Kingston DataTraveler Ultimate GT:

  • Kapacita1: 1TB, 2TB
  • Rýchlosť2: USB 3.1 Gen. 13
  • Rozmery: 72 × 26,94 × 21 mm
  • Prevádzková teplota: -25°C až 60°C
  • Teplota skladovania: -40°C to 85°C
  • Záruka: 5 rokov s technickou podporou zdarma
  • Kompatibilita: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS v.10.9.x+, Linux v.2.6.x+, Chrome OSTM

 

Označenie DataTraveler Ultimate GT
Part Number Kapacita
DTUGT/1TB 1TB
DTUGT/2TB 2TB

 

OS USB  2.0 USB 3.0 / USB 3.1
Windows 10 Áno Áno
Windows 8.1 Áno Áno
Windows 8 Áno Áno
Windows 7 (SP1) Áno Áno
Mac OS (v. 10.9.x +) Áno Áno
Linux (v. 2.6.x +) Áno Áno
Chrome Áno Áno

 

*Podľa nižšie uvedenej tabuľky Storage Chart

1Časť uvedenej kapacity flash pamäte slúži pre formátovanie a ostatné funkcie, nie je tak k dispozícii na ukladanie dát. Preto je skutočne dostupná veľkosť úložiska menšia, než je uvedené na produktoch. Viac informácií nájdete na stránke Kingston ‘s Flash Guide na kingston.com/flash_memory_guide.

2Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od hardvéru používateľa, softvéru a spôsobu použitia.

3USB 3.1 Gen 1 výkon vyžaduje zariadenie s USB 3.0 alebo 3.1 portom.