Microsoft kúpil Minecraft za 2.5 miliardy USD

0 3628

Fámy sa nakoniec potvrdili. Spoločnosť Microsoft ohlásila odkúpenie spoločnosti Mojang. Tá vyvíja a predáva hru Minecraft.

Celková suma je obrovská, až 2.5 miliardy amerických dolárov. V prepočte je to necelé dve miliardy Eur. Microsoft sľubuje, že bude vo vývoji hry pokračovať v rovnakom duchu, ako tomu bolo doteraz. Preto sa onedlho dočkáme Minecraftu aj na PlayStation 4. Platformy PC a Xbox sú samozrejmosťou, ale nemusia sa báť ani majitelia Androidu, iOS a ani Mac. Hra Minecraft bude multiplatformová.

Zakladateľ spoločnosti Mojang a tvorca Minecraftu Markus Persson prezývaný Notch, do Microsoftu neprechádza. Pre fanúšikov sa vyjadril, že nezvláda psychický nápor a zodpovednosť z vedenia tak veľkej firmy ako je Mojang. Chce sa venovať ďalším vlastným projektom, najmä na webe, no pokiaľ bude niektorý z nich opäť hitom, ihneď sa ho chce zbaviť. Spolu s ním sa tejto alebo podobnej činnosti bude venovať niekoľko ďalších kľúčových vývojárov, ktorí taktiež neprechádzajú pod krídla Microsoftu.

Na internete sa rozpútala veľká diskusia. Množstvo fanúšikov krok odsudzuje, iných krok teší, pretože inak by Minecraft pravdepodobne zanikol. Avšak najviac kolujú rôzne vtipy.

Je 2.5 miliardy USD za Minecraft veľa alebo málo?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...