Need for Speed 2015 – reštart celej série (video)

1 3543

Spoločnosť Electronic Arts ukázala prvé video z pripravovanej závodnej hry Need For Speed. Má ísť o reštart celej série a opäť značku NFS priviesť na výslnie.

NFS, respektíve Need For Speed patrí k najstarším, najznámejším a najziskovejším značkám vo videohrách. Pomohla tomu aj viac ako desiatka titulov. Najznámejšími sa však jednoznačne stali NFS Hot Pursuit 2 a séria Underground.
Hot Pursuit, kde sa preháňate nádhernou krajinou a sledujete scenérie zo svojho Bugatti Veyron už bola predstavená a fanúšikovia začali dúfať v niečo nádherné. Že bude reštartovaná príde aj pokračovanie Underground 2.
Underground 1 a Underground 2 boli populárne aj s ďalšieho dôvodu. V rovnakom období vyšiel film Fast and Furious 2 (rýchlo a zbesilo 2) a aj keď to možno nebolo plánované, film a hra sa navzájom neuveriteľne podporovali. Fanúšik jedného musel mať aj druhé.

Ale naspäť k Underground 3. Teda aspoň tak volajú novinku fanúšikovia. Objavujú sa aj názvy Underground 2015, respektíve 2016 a NFS: Reboot, prípadne Restart.
Podľa videa sa môžeme tešiť na nočnú jazdu s okolitou dopravou, najmä nenávidenými „bielymi dodávkami“. K dispozícii nebudú len jednotlivé trasy, ale pôjde o otvorené mesto, podľa videa to vyzerá na americké Los Angeles, no na facebooku sa objavila informácia, že ide o mesto s názvom Ventura Bay. Autá vo videu sú vytuningované, čo bolo opäť potvrdené.
Nádherne pôsobí grafika a osvetlenie. Na konci videa je upozornenie, že všetky scény sú z reálnej hry. Ak teda grafika zostane zachovaná, naozaj sa máme na čo tešiť a mnohí z nás musia oprášiť staré volanty zapatrošené niekde v pivnici.

Keďže mali autori na novinku minimálne o rok viac času ako obvykle, mohli si všetko poriadne pripraviť a otestovať. Teraz by malo prebiehať alfa testovanie a ladenie. Následne bude implementovaný príbeh.
Viac detailov sa dozvieme už na konferencii E3 a to 15. júna. Hra by sa mala dostať do obchodov ešte pred tohtoročnými Vianocami a to pre PC, Xbox One a PlayStation 4. Spolu s jej uvedením možno očakávať aj herné príslušenstvo s motívmi.

Need For Speed Underground môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

  • Luxfer

    Neuveritelne sa uz tesim. Ak to bude aspon z polovice take ako Underground 2, tak si budem musiet zobrat v robote volno.